Tallinna südalinnast vaid 10 minuti kaugusel, lookleva tee ja kauni looduse keskel on kodu keset hingerahu ja selgustunnet. Tiskres on laiad niidud ühel küljel, seenemets ja seljandik koos ojaga teisel ning Tallinna suurimad maasikapõllud vaid 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Lisaks on ümberringi mitmed ujumiskohad.

Kujuta ette, et ärkad varakevadisel hommikul ja näed päikesekiiri sillerdamas kastemärjal värskel rohul. Tunned juba, et päev tuleb hea ning asud kuuma tassiga rõdule ringutama. Õhk nii värske, et paneb pea ja kopsud naeratama. Märkad naabrit auto suunas sammumas, soovid talle linnulaulu saatel “Head päeva!”, sest tunned, et tuleb.  

Või kutsud värvikireva augusti keskpaiku sõbrad külla, et vanu mälestusi värskendada ja uusi luua. Päev on olnud imeline, tõstad just grilli aiaboksi ja jälgid, kuis sõbrad langeva päikese punases kumas sulgpalli kõksivad, mõtled, “Kas see aasta jõuab veel korrata?”. Äkki suundub sulgpall sinule, püüad selle õhust kinni, “Küll jõuab,” ütled sisimas, naeratad ning hüüad “Ujuma viitsib keegi?”.

Ka pakasega pole probleemi. Ärkad jõuluhommikul vara ja näed, kuis akna taga tuiskab. Toas on nii hiirvaikne, et kuuled oma südant tuksumas, otsustad jätta kallima magama ning üllatada teda soojade pannkookidega. Lippad alla, kuid külmikut avades märkad, et mune pole – lükkad kähku kingad jalga ja silkad lumest puutumata autosse. Sujud läbi lumise maastiku poodi, teades, et jõuad tagasi enne, kui keegi ärkab või isegi värsked jalajäljed täis tuiskavad.

Kui tulete ümbruskonda uurima, siis pange tähele, et kant on kiiresti arenev, ehituses on pea igal hetkel kümneid maju. Enamik ligipääsuteid on hetkel asfalteeritud ja tänavavalgustusega, ja kui veel pole, siis varsti on.

Kõik, mis tervislikuks eluviisiks vaja, on vaid mõneminutilise autosõidu kaugusel. Igapäevaste valikute hulka jääb ujumine või tennis Tabasalus, suplus Kakumäe või Tiskre mererannas ja veespordimõnud Harku järve Wakepargis.

Ja kui autosõit tundub sohk, siis aitab igale poole pääseda kergliiklusteede võrgustik. Kui aga ilm on külm, siis Haabersti suunal on Arigato spordiklubi, Premia jäähall (veel külmem) ning Rocca Al Mare My Fitness. Lisaks ei tasu unustada vaid 5 minuti kaugusel olevaid kardikeskuseid ning pidevalt arenevat Tallinna Loomaaeda. Alati on võimalus minna metsarajale, oja äärde jalutama.

Looduslikus ja ruumikas kodus on üks suurimaid luksusi lemmikloom. Ja lemmikloomatarbed saab mugavalt Tiskre külje alt Baltikumi suurimast loomapoest Pet City.

 

Kui peaks tekkima vajadus poodelda, leiab kõike käeulatusest. Kakumäel on suur Selver, Haabersti ringil aga Hyper Rimi ja muidugi lõputu valikuga Rocca Al Mare keskus. Lisaks on mõne minuti kaugusel ka suur ehituspood BauHaus.

Ja kui naudid väljas söömist, pole muret, sest toidukohti on lühikese sõidu kaugusel rohkem, kui jõuaks aastatega avastada, ja lisandub veelgi. Näiteks Lucca Restoran ja vinoteek ning liharestoran Meat tänava otsas, Gurmee Garaaž,  pererestoran Seller, Manolete ja Baby Back Tabasalus, Talleke ja Pullike Kakumäel ning suur valik Rocca Al Mare keskuses. Pluss ärgem unustagem, et imeilus pealinn on külje all. Taksoga nii 10€ kaugusel.

Lisaks on värskel piirkonnal looduse keskel ka palju väikest tulevikku. 2018. aastal rajatakse minutilise jalutuskäigu kaugusele lastesõim ja tänava otsas on juba Alasniidu lasteaed.

Vastavalt transpordi arengukavale on plaanitud rajada Tiskre Residentside kõrvale ka piirkonda linnaga ühendav bussipeatus. Liin 27 tuleb pikendusega Tiskresse ning transpordi eest hoolitseb Tallinna linn.

Kui uue liini rajamine on teatavasti aastate küsimus, siis vana liini pikendamine on vaid mõne kuu asi. Seega õnneks juhtub see pigem varem kui hiljem.